Преса про нас. «Прикарпаття» підтягує форму

Преса про нас. «Прикарпаття» підтягує форму

11 червня у Києві на НСК «Олімпійський» відбулася Конференція клубів ПФЛ, на якій вирішували долю чемпіонату Першої ліги сезону 2019/20. Там клуби проголосували за відновлення чемпіонату - рестарт намічений на 24 червня. МФК «Прикарпаття» вже старанно готується. Про хвости, проблеми й карантин "Репортеру" розповів головний тренер команди Володимир Ковалюк.

- Пане Володимире, що робила команда з початком пандемії?
- Ще в березні ми готувалися до відновлення чемпіонату в Першій лізі. Провели три збори, останні - в Туреччині. Потім приїхали в Україну. 12 березня ввели карантин, тож ми порозпускали хлопців по домівках. Кожен отримав індивідуальну програму, то вони займалися самостійно й чекали на послаблення. Нині вже три тижні ми тренуємось повноцінно.

- Про що конкретно домовилися в Києві минулого четверга?
- Вирішили, що будемо догравати минулий незавершений сезон. 24 червня «Прикарпаття» грає в Миколаєві. Звісно, гравці ще не в тій формі, в якій би хотілося. Два місяці перерви - це великий проміжок часу, особливо для футболістів. Так довго відпочивати не можна. Але, незважаючи ні на що, треба виходити з ситуації. Стараємось привести хлопців у порядок, і чим раніше це станеться, тим краще для нас усіх.

- За якими правилами гратимуть?
- На кожен із матчів розписали медичний протокол, котрий якраз затвердили 11 червня. Тобто раз на два тижні гравці мають проходити ПЛР-тестування. Тобто, це буде один тест на три гри, і так по колу. Правила для всіх однакові, бо інакше матч не проведеш. Що ж стосується глядачів, то поки що триває розмова. Спочатку цифра була - 200 вболівальників. По мірі послаблення карантину планують, щоб ми продавали квитки на 25% від загальної кількості місць. Наприклад, наш стадіон «Рух» може вмістити 6000 людей, відповідно ми зможемо запустити 1500 вболівальників. Це теж непогано, адже без людей, які тримають кулаки за свою команду, грати зовсім нецікаво.

- А якщо проголосують проти вболівальників?
- Тоді - трансляції. За вимогами ПФЛ, кожна команда повинна показувати всі домашні матчі в режимі онлайн та як мінімум транслювати це на своєму каналі в YouTube. Приємно, що телеканали «Футбол 1/2/3» хочуть транслювати центральні матчі Першої ліги - за участі команд, які в таблиці найвище. Оскільки цього сезону, напевне, найцікавіший чемпіонат у Першій лізі.

- Важко було зліпити хлопців докупи?
- Ми розпочали тренування ще 24 травня. Зібрали тільки тих, що мешкають у Івано-Франківську. Просто в нас є багато гравців з районів, а систематично добиратися до міста було проблематично. Тому перший тиждень тренування проводили без них. З 1 червня, коли карантин послабили, ситуація змінилася в кращий бік. Тепер уже третій тиждень тренуємось повним складом, даємо навантаження в повному обсязі. Стараємось підтягнути фізичну форму, адже більше уваги треба приділити стану самих футболістів.

- На чому акцентуєте увагу під час тренувань?
- Слідкуємо, які гравці більш готові, які менше. Вже далі за цим складаємо тренувальний процес, аби до 24 числа підтягнути всіх. Футбольний матч для тренерів - як для дітей іспит: дивимось за вихованцями, звертаємо увагу на помилки, різні нюанси. Тож після гри побачимо, що не так, можливо, внесемо якісь зміни у склад команди. Напевно, карантин - це не виправдання, ми давали гравцям різні індивідуальні завдання, але не могли проконтролювати всіх. Дехто тренувався, дехто - ні. Тренерський склад фізично не міг примушувати кожного тримати себе у формі. Словом, постараємось усіх збалансувати.

- Є якісь особливості для гравців під час підготовки?
- Зараз у нас є вибір - 22 футболісти і три воротарі, тому в Миколаєві на поле вийдуть найбільш готові та свіжі. Стосовно воротарів, то вони не тільки під час карантину, але й практично завжди тренувалися окремо від решти. У них є окремий тренер і кожен з голкіперів займається за спеціальною програмою. Річ у тім, що воротарям не треба постійно бігати з командою, намотувати кілометраж, робити ривки чи працювати на витривалість. Для них важливіша гнучкість і вміння добре стрибати. Так було завжди, і карантин не вплинув на інтенсивність їхніх тренувань.

Вдома хлопці фактично були у відпустці за власний рахунок. Зарплату, яка накопичилась, перерахували на медзаклади міста. Оскільки ми є бюджетна команда, то вирішили допомогти Івано-Франківську - чим можемо. В лікарнях було скрутно - ні масок, ні рукавичок - тому і МФК «Прикарпаття» вклав сюди свої "п’ять копійок". Це було ще на початку карантину. А зараз ситуація всередині клубу по коштах ніби й не змінилася, все стабільно. Форму підтягнемо - все буде добре.

Богдан МИСЮК, газета "Репортер"

Підписуйтеся на канал МФК "Прикарпаття" в Telegram і на YouTube, стежте за нами у Facebook та Instagram, щоб завжди бути разом з #Командою рідного краю.