Перша ліга. 24 тур. «Миколаїв» - «Прикарпаття» - 1:0

Нестабільні результати "Агробізнесу", "Волині" та "Металіста 1925", в парі з досить непоганою власною формою, дозволили "Миколаєву" опинитися в групі команд, які наразі ведуть боротьбу за бронзу. Нагадаємо, що третє місце безпосередньо виводить в УПЛ. Програвши "Вересу" тиждень тому, "корабели" дозволили харківському "Металісту 1925" трохи піти у відрив, однак відстань все одно не здається катастрофічним.

Головний герой першої половини - голкіпер "Прикарпаття" Іван Піцан, який виручив гостей, як мінімум, тричі. На правах господаря поля і явного фаворита, "корабели" з перших хвилин взяли високий темп, взявшись створювати моменти біля воріт суперника. Івано-франківцям було важко - двічі відмінний шанс не реалізував Кравченко, класно пробивав Паламар, а Росляков одним з ударів влучив у каркас воріт. Було також і падіння Богдана Куксенка в штрафній, за яке він був "нагороджений" жовтою карткою. Епізод вийшов суперечливим.

Після перерви гості трохи осміліли і відсунули гру від власних воріт, в той час, як "Миколаїв" сильно зменшив темп. Моменти біля воріт Піцана створювалися нечасто, але одному з них пощастило стати гольовим. Героєм став Вадим Яворський, який вийшов на заміну і забив в найвідповідальніший момент потужним ударом в дев'ятку. Захист "Прикарпаття" дуже старався йому перешкодити, причому так, що Роман Барчук змушений був покинути поле через травму.

"Миколаїв", з почуттям виконаного обов'язку, забрав м'яч під свій контроль, однак в атаку гравці практично не вибігали, вирішивши просто дотерпіти до фінального свистка. У "Прикарпаття" і до цього виходило небагато, а пропустивши гол, ніякого бажання врятувати рахунок вони не продемонстрували. А значить - ніяких претензій до результату бути не повинно. "Корабели" справедливо беруть три пункти.

UA-Футбол

Чемпіонат України. Перша ліга. 24 тур
«Миколаїв» (Миколаїв) - «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) - 1:0 (0:0)
Гол:
Яворський (66).

Миколаїв: Бубенцов, Ульянов, Парцванія, Порох, Кулінич, Кушніренко, Росляков, Куксенко (Войцеховський, 58), Паламар (Яворський, 26), Одарюк (Мельничук, 90+2), Кравченко (Охрончук, 73).
Прикарпаття: Піцан, Кузьмин, Курко, Француз, Борисевич, Воробчак, Геник, Кохман (Семотюк, 46), Сондей, Барчук (Андрейчук, 69), Хома (Дитко, 76).
Попередження: Кушніренко (19), Яворський (32), Куксенко (40) - Воробчак (34), Кузьмин (41), Кохман (44), Курко (60).

30 квітня 2021 року. 16:00. Миколаїв, Центральний міський стадіон. +17 С
Арбітр: А.Кошура (Чернівці). Асистенти арбітра: Я.Пилипенко (Кропивницький), О.Гірс (Одеса).
4-й арбітр: І.Голіяк (Миколаївська обл.). Спостерігач арбітражу: П.Брюхов (Кременчук).

Мінімальна перемога дозволила «корабелам» повернутися до п'ятірки кращих

На шостому місці з 36 очками розташувався МФК Миколаїв - поразка в Рівненській області перервала 5-матчеву безпрограшну серію підопічних Близнюка. Прикарпаття, в свою чергу, в минулому турі з різницею в один гол поступилося тернополянам. На виїзді у команди під керівництвом Мостового справи складаються погано - в шести останніх гостьових матчах івано-франківці набрали лише два очки, ясна річ, не виграючи. Тож обидві команди не в найкращому настрої підійшли до цього матчу і дуже хотіли реабілітуватися за останні невдачі.

Цікавіше виглядали господарі. Уже в дебюті подачу штрафного з правого флангу ударом головою замикав Кравченко (сейв воротаря), слідом Піцану довелося реагувати на удар Сергія з лінії штрафного майданчика. Лише до 20-ї хвилини позначили свою активність гості. Колишні одноклубники (а саме Кушніренко) збили спритного Сондея, ось тільки Кохман з перспективного штрафного пробив вище воріт. У відповідь - неточний удар Паламаря, якого вже незабаром без видимих ​​ознак травми ще до перерви замінив Яворський. Саме він після ауту закинув м'яч на хід Рослякову, який з близької відстані влучив у поперечину. Це був найкращий шанс на обидві команди за весь перший тайм.

Після перерви гра продовжилася в тому ж сонному темпі, оживляли її Куксенко, Кравченко, Яворський, який брався і за стандарти, і за розпасовку. Прикарпаття ж до слушної небезпеки гру не доводило - хоча Сондей та інші швидкі гравці гостей намагалися прорвати оборону господарів. Так що по грі вів МФК Миколаїв. І ось - довгоочікуваний момент. Причому, самі гості в цьому винні, що м'яч опинився в їхніх воротах. Кузьмин на лівому фланзі виніс м'яч не далеко в поле, а чомусь на рубіж власного штрафного майданчика. Там першим на підборі був Кравченко, далі Кушніренко відпасував лівіше - на Яворського, а вже Вадим по діагоналі правою ногою упакував м'яч в дальню дев'ятку - 1:0. Другий гол у цьому чемпіонаті для досвідченого форварда при чотирьох результативних передачах. Непогано він повертається в гру після тривалої паузи!

За рахунку МФК Миколаїв діяв впевнено: контролював гру на своїй половині поля, не давав суперникам створювати небезпеку, здалеку били Росляков та Кушніренко, а Яворський в одному з моментів намагався замикати бічними ножицями. Єдиний момент, коли було гаряче біля воріт Бубенцова - це після того, як воротар впустив м'яч на виході. Але сам же і вибив його з ноги в поле. Так що мінімальну перевагу господарів ніщо не похитнуло - або черех їхню впевнену гру, або через слабку опозицію від гостей, які провели бляклий, маловиразний матч.

39 очок набрав МФК Миколаїв і обійшов Волинь, посівши п'яте місце. З 18 очками Прикарпаття залишається на передостанньому місці. Мостовий обіцяв, що команда не вилетить. Тільки це і гріє.

Man of the Match: Вадим Яворський (МФК Миколаїв)
Після вимушеного виходу на заміну вже в першому таймі загострив гру, брав на себе стандарти і удари з гри, в результаті забив красивий переможний м'яч. Що ще щось від форварда потрібно?