Перша ліга. 1 тур. «Гірник-Спорт» - «Прикарпаття» - 1:1

Щоб зрозуміти, що від Гірника-Спорт зразка 2020 року залишилися одні спогади, було досить поглянути на стартовий склад: лише тільки воротар Жмурко та півзахисник Чередниченко, всього-то дві людини, залишилися в стартовому складі номінальних господарів від торішнього підбору гравців. Дев’ять новачків в «старті», ще сім – в запасі. Абсолютно нову команду виставив Ігор Жабченко проти одного з аутсайдерів.

Прикарпаття ж оновилося значно менше. Якби уявити, що цей матч проходив разом з усіма в стартовому турі – початку вересня, хіба що одесит Курко в опорній зоні та молодий форвард Андрейчук (був покликаний замінити дискваліфікованого Барчука) не вписувалися б до первісної картини. Ще на лавці починав гру тернополянин Ульянов – універсал, який раніше не знайшов себе в Волині. Саме на зіграність і проведену взимку підготовчу роботу уповали гості – адже історично Прикарпаття є незручним суперником для Гірника-Спорт (лише одна перемога – восени – в п’яти зустрічах). До того ж, на матч проти оновленої команди господарів гості вийшли з невтішною статистикою виїзних зустрічей (всього чотири очки – найгірший показник Першої ліги в гостях поряд з херсонцями). До речі, останній свій матч на виїзді підопічні Мостового виграли якраз на «Кремінь-Арені», коли гол Дитка дозволив їм обіграти Кремінь.

Але на цей раз візит до Кременчука вже в дебюті приніс неприємності гостям. Після кутового від Сьомки м’яч зрикошетив у руку новачкові Прикарпаття Курку, і рефері одразу ж призначив пенальті. До м’яча підійшов Чередниченко (якраз один з небагатьох старожилів) і воротаря-то з точки переграв, але влучив у поперечину. Перевівши подих після пенальті, через десять хвилин Піцан знову змушений був хвилюватися. Після чергового кутового від правого прапорця Сьомка лівою ногою крутив м’яч точно у ворота, і кіпер гостей змушений був по-справжньому рятувати, а потім реагувати і на точне, хоч і прямолінійне добивання від ще одного новачка суперників – Литовченка.

Ці моменти, звичайно, треба було реалізувати – і ще тому, що грали команди в справжній, класичний «весняний футбол» – велика кількість браку, передач з перебором або в недодачу, прикро випущених за межі поля м’ячів. І головне – Гірник-Спорт, який запоров свої шанси на старті, не відрізнявся зі зрозумілих причин зіграністю і злагодженістю, тому, загубивши свої моменти, ще й міг пропустити першим вже на 20 хвилині. Після проникаючого пасу на воротаря вибігав Дитко, дебютант Тимошенко не зумів його відтіснити і форвард прокинув м’яч повз Жмурка – лише лівий захисник Кравченко в підкаті на дальній штанзі зумів врятувати Гірник-Спорт від неминучого голу. Велика кількість необов’язкових жорстких зіткнень іноді призводила до небезпечних стандартів – Дитко, який виконував штрафний, зароблений Сікачем в боротьбі з Краєвим, запустив дуже далеко від воріт.

На другий тайм команди вийшли з нулями на табло – немов докоряти їм за недоробки в першому таймі. Найактивніше виглядали гості – вже на другій хвилині другого тайму пробивали по черзі Сікач і Дитко, спочатку спрацював Жмурко, потім на лінії його захисник (здається, Тимошенко). Незабаром після кутового намагався пробити активний Курко, потім вже і Кохман бив здалеку. Гірник-Спорт пережив неприємні десять хвилин, перевів гру на половину поля суперника і повів в рахунку. Почалося все з тонкого пасу Чередниченка на Литовченка, але після удару форварда м’яч пішов за межі поля. Не забарився кутовий, на подачу Романова пішов Чуєв, м’яч відскочив від нього в центр, де Краєв хльостким ударом розстріляв ворота – 1:0.

Ось тут би закріпити перевагу, але штрафний Романова пройшов повз ворота, а форвардам не вдавалося зачепитися за м’яч у володіннях франківців. А ті на вольових якостях пішли вперед і незабаром отримали шанс відігратися. Після штрафного від Кохмана м’яч влучив в руку Велєву, який намагався зіграти п’ятою. Пенальті викликався бити Дитко – і не переграв воротаря. Жмурко відбив м’яч і в підсумку приборкав його намертво. Здавалося, тепер вже психологічна перевага на стороні Гірника-Спорт, але - ні. Януш в боротьбі з Чередниченком заробив собі штрафний, супернику – жовту картку. Пішла подача штрафного і в підсумку Курко підлаштувався під подачу та відправив м’яч у ворота – 1:1.

Ціла низка замін, велика кількість силової боротьби – все це гальмувало гру. І все ж був шанс у команд уникнути нічиєю – Воробчак дуже здорово бив з правого флангу, але влучив у поперечину. У підсумку – нічия. Господарі, зібравши з того, що було, боєздатний склад, не змогли втримати і розвинути свою перевагу. Гірник-Спорт має вже 27 очок і залишається четвертим в очікуванні матчів конкурентів, а ось Прикарпаття набирає 13 очок – ще трішечки відривається від зони вильоту, але втрачає шанс наздогнати і обігнати ВПК-Агро.

Man of the Match: Василь Курко (Прикарпаття)
Своїм голом врятував гостей від поразки, втім, міг забивати і ще, небезпечно підключався до чужих воріт. Біля своїх воріт відіграв, можливо, не настільки вдало і надійно, але рахунок все ж на користь його команди, яка більше потребує очок і грала не в оптимальному складі без кількох втрачених гравців.

Sport Arena

Чемпіонат України. Перша ліга. Матч 1-го туру
«Гірник-Спорт» (Горішні Плавні) - «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) - 1:1 (0:0)
Голи:
Краєв (57) - Курко (76).
На 3-й хвилині Чередниченко (Гірник-Спорт) не реалізував пенальті (перекладина).
На 67-й хвилині Дитко (Прикарпаття) не реалізував пенальті (воротар).

Гірник-Спорт: Жмурко, Велєв, Тимошенко, Чуєв, Кравченко, Сьомка (Лукас, 61), Краєв, Дедух (Твердохліб, 80), Романов (Ігнатьєв, 90+1), Литовченко, Чередниченко (Осипенко, 87).
Прикарпаття: Піцан, Борисевич, Пархуць, Француз, Януш, Воробчак, Курко, Кохман (Геник, 90+4), Сікач (Сондей, 72), Андрейчук, Дитко (Хома, 84).
Попередження: Чередниченко (75) - Борисевич (35), Француз (61).

12 березня 2021 року. 14:00. Кременчук, стадіон "Кремінь-Арена". -4 С. 175 глядачів.
Арбітр: С.Задиран (Київська обл.). Асистенти арбітра: А.Бахметьєв, М.Близнюк (обидва - Харків).
4-й арбітр: О.Садовий (Кременчук). Спостерігач арбітражу: О.Гордієнко (Дніпро).

Вміють забивати з гри, але не з пенальті

Старт поєдинку видався шокуючим для гостей. Ще диктор на стадіоні не встиг оголосити учасників матчу, як на 3 хвилині червоно-чорні били 11-метровий. Артем Сьомка (символічно під номером «7») подав кутовий, притім закрутив м’яча до ближньої штанги. Захисник орлів вибивав м’яча й зачепив його рукою. Головний арбітр Сергій Задиран тієї ж миті вказав на білу «крапку» – пенальті. До м’яча підійшов Ілля Чередниченко й вистрілив точно у… перекладину.

Гірник-Спорт продовжив діяти набагато небезпечніше за суперника, з гострого кута бив єдиний нападник Олексій Литовченко. Згодом небезпека виникала і вдруге після подачі з кутового на ближню штангу від Сьомки. Аж близько 10-ї хвилини прикарпатцям вдалося вирівняти гру. А перший момент біля воріт виник аж на 20-ій хвилині: класним пасом півзахисник франківців вивів на ударну позицію Романа Дитка, його постріл дещо сповільнив воротар, але м’яч повільно закочувався у ворота. І лише Владислав Кравченко перед самою лінією воріт встиг ліквідувати загрозу. Правда, боковий рефері зафіксував офсайд.

До кінцівки першого тайму орли на чужому полі заволоділи м’ячем, але просування вперед виглядало дуже кволим і занадто обдумливим для того, щоб чимось здивувати «гірників». Ті ж контратакували набагато акцентованіше і з розумінням своїх ролей на полі.

Другий тайм розпочався дзеркально: два поспіль удари Сікача й Дитка довелось відбивати воротареві й оборонцю Гірник-Спорту. За хвилину здалеку – не надто вище за поперечку бив Андрій Кохман. Прикарпаття продовжувало тиснути, в іншому епізоді Француз віддав на Андрейчука і той міцно пробив по воротах, правда, низом і майже по центру.

Гірник-Спорт відповів на 56 хвилині контратакою і ударом Литовченка – воротар Піцан врятував. Але слабким місцем прикарпатців і навпаки награним для атаки елементом Гірника-Спорту були кутові. Після подачі й скидки дещо невпевненим, але точним ударом забив центральний півзахисник Владислав Краєв. За декілька хвилин Прикарпаття одержало нагоду зрівняти рахунок – у своєму штрафному зіграв рукою вже футболіст команди із Горішніх Плавнів. Але на заваді несильному удару Романа Дитка став кіпер Роман Жмурко.

Після нереалізованого пенальті Прикарпаття впало духом. Гірник-Спорт мав суттєво більше шансів зробити перевагу комфортнішою. Один із них втратив легіонер Лукас, який у хорошому моменті не влучив по м’ячу. Забити орлам вдалося після навісної подачі зі стандартного положення у штрафний майданчик. Зимовий новачок Василь Курко чудово зіграв на другому поверсі й забив гол у дальній кут від кіпера Жмурка.

Наприкінці матчу завдяки кутовим і штрафним небезпечнішими загалом були господарі, але найкращий момент створили якраз гості з Івано-Франківська: Андрейчук віддав на Назара Воробчака, а той з-за кута штрафного майданчика вдарив у поперечку.

За підсумком цього поєдинку Гірник-Спорт, який через фінансові проблеми був змушений перед зимовою паузою розпустити всіх гравців, а тоді збирав зовсім нову команду, продемонстрував, що тренер Ігор Жабченко та президент Петро Каплун навіть у такій ситуації здатні знаходити вихід. Тож і команда на 4 позиції. А Прикарпаття - третє з кінця. Хоча ще має 2 матчі в запасі.