Аналіз виступів «Прикарпаття» у Першій лізі сезону 2021/22

Аналіз виступів «Прикарпаття» у Першій лізі сезону 2021/22

Вітаємо вас у блозі проєкту "Український футбол з низів", який висвітлює змагання у Першій та Другій лігах України. Оглядаємо виступи тих, хто пішов зимувати в середині турнірної таблиці. Настала черга проаналізувати турнірні досягення івано-франківського "Прикарпаття". Важливо: оскільки матеріал аналітичний, то інформація, що не підкріплюється статистикою є суб'єктивною думкою автора.

Сьоме місце. «Прикарпаття» Івано-Франківськ

Команда в сезоні 2020/21: 14 місце Першої ліги

Показники в сезоні 2021/22: 20 матчів, 8 перемог, 4 нічиїх, 8 поразок, м'ячі: 27-26, 28 очок.

Найкращий бомбардир: Роман Барчук (8 голів)

Що очікується від команди: виправитися за минулий сезон.

Чи виправдовуються надії?: цілком

Ох і вгадало «Прикарпаття» з Олегом Рипаном! Задачі минулого сезону він виконав, до Другої ліги команда не вилетіла, а цього сезону івано-франківці борються вже за зовсім інші задачі (відрізок, коли «Прикарпаття» йшло три тури в зоні вильоту і доля тренерського штабу була на волосині, спишемо на важкий старт сезону). В цілому там, де команда, могла, а іноді й мала брати очки, здобувала їх. 

Десь не так багато, як хотілося б (нічиї з «Кременем» та «Агробізнесом»), десь їх бракувало (поразки від «Волині» та «Олімпіка»), а десь результат приємно шокував (перемоги над «Ужгородом» та «Альянсом»). Фінішувати «Прикарпаття» могло і в чільній четвірці. Але три поразки наприкінці осені дещо відкинули команду від третього-четвертого місця, але не вибили з боротьби за стикові матчі взагалі.

Що по статистиці? В принципі, все справедливо. xG 26.3 при 27 забитих, xG суперника 25,4 при 26 пропущених, xPoints 25,6 при 28 балах. Команда дуже гарно реалізує контратаки: п'ять голів забито саме після них, і це перший показник у лізі. Що цікаво, 10 голів забито в останні 15 хвилин першого тайму, і так багато "в роздягальню" або майже в неї не забиває ніхто. А ось в заключну п'ятнадцятихвилинку матчу команда наче спить, 0 забитих м'ячів.

Тобто, якщо стоїть задача стикових матчів, команді, та й клубу є над чим працювати. Грамотно підсилитися, попрацювати над заключним періодом матчу, покращити інфраструктуру - і можна вже думати про УПЛ.

Український футбол з низів

Підписуйтеся на канал МФК "Прикарпаття" в Telegram і на YouTube, стежте у Facebook та Instagram, щоб завжди бути разом з нами.