У ПФЛ з’явилися комерційні права, музичний супровід та офіційний м’яч

У ПФЛ з’явилися комерційні права, музичний супровід та офіційний м’яч

У п'ятницю, 8 лютого, у столичному Будинку футболу відбулося засідання чергової Ради ліг ПФЛ, на якому було прийнято низку історичних рішень, покликаних додати привабливості змаганням. Ці рішення прокоментував президент Професіональної футбольної ліги Сергій Макаров.

- У нас як завжди пройшла конструктивна дискусія, змогли розв'язати нагальні проблеми. Зробили, навіть, більше, ніж планували. Розглядали стратегічні питання, направлені на розвиток ПФЛ. Задоволений підсумками засідання. Головні питання? Наприклад, сьогодні клуби висловили свою одностайну позицію з приводу обміну між лігами за підсумками сезону. В Регламенті прописано два формати УПЛ – за участю 12 та 16-ти команд, а остаточне рішення буде прийнято на Виконкомі ФФУ. Представники Прем'єр-Ліги підтримали формат чемпіонату з 12 командами, а клуби Першої ліги виступають за ідею розширення Прем'єр-Ліги до 16-ти команд вже з наступного сезону.

Також на засіданні розглядали укладення договору з ФФУ про передачу комерційних прав ПФЛ. Щиро вдячні ФФУ за те, що вони розібралися у цьому питанні. Важливо, що Федерація футболу підтримує ту систему, яка функціонує в УЄФА, більшості європейських країн. Зараз рухаємося в напрямку централізації всіх комерційних прав. Виконком ФФУ вже затвердив централізовану передачу прав клубам Прем'єр-Ліги. Нас запевнили, що в Першій лізі також відбудеться централізована передача прав. Сьогодні ця позиція була підтримана, тепер рішення за Виконкомом. Завдяки централізації прав ПФЛ отримує більше можливостей, ресурсів для розвитку наших ліг.

Нам вдалося затвердити музичний супровід матчів під егідою ПФЛ. Дуже важливо, що відтепер у змаганнях ПФЛ буде свій офіційний м'яч. Більшість клубів проголосували за проект, запропонований компанією Select. Компанія обіцяє виготовити партію м'ячів з нашим логотипом, дизайном. Відзначу, що музичний супровід можна буде почути вже у весняній частині змагань, а офіційний м'яч нам нададуть на три сезони, починаючи з наступного чемпіонату.

- Була інформація, що вибори Президента України можуть вплинути на проведення матчів ПФЛ. Як на це відреагували клуби?
- Окремо сьогодні розглядали це питання на засіданні. Враховуючи політичну ситуацію в країні, ПФЛ вирішила перенести матчі, які повинні відбутися під час виборів Президента Україні, на інші дати. Клуби нас підтримали у цьому питанні. Зрозуміло, що існують певні нюанси. Наприклад, на ситуацію впливатиме, чи буде другий тур виборів.

- Як клуби ПФЛ пройшли зимову паузу? Чи всі продовжуватимуть змагання?
- Офіційно, всі наші клуби мають розпочати весняну частину сезону. Що стосується ПФК “Суми”, найближчим часом долю цього клубу розглянуть на КДК ФФУ. Необхідно зазначити, що у клубі змінився власник і він вірить у світле майбутнє ПФК “Суми”. Очікуємо на рішення КДК ФФУ. Нам не подобається, що керівником клубу призначили Ващенка, який до того розвалив ФК “Кобра”. Можливо, що КДК ФФУ вже в лютому дасть оцінку діям цього керівника. Всі інші клуби функціонують нормально, ніяких проблем немає.

ЗМІНИ В КАЛЕНДАРІ
Призначені вибори Президента України потребуватимуть посиленої уваги правоохоронних органів. Федерація футболу України отримала офіційний лист від Національної поліції України, в якому рекомендувалося врахувати зайнятість правоохоронців на виборах при призначенні конкретних дат проведення футбольних матчів у ці дні. Членам ПФЛ було запропоновано зміни стосовно чотирьох турів у Першій лізі та ще чотирьох у Другій.

У підсумку, 19 тур Першої ліги зміщено з 24 на 22-23 березня, 20 тур – з 31 березня на 27 березня, 23 тур – з 17 на 18 квітня, 24 тур – з 21 квітня на 15 травня.

18 тур Другої ліги перенесено з 31 березня на 6 квітня, 19 тур – з 6 на 13 квітня, 20 тур – з 13 на 18 квітня, 21 тур – з 21 квітня на 15 травня.

Прес-служба ПФЛ