«Рух» - «Прикарпаття» - 2:2. Післямова

«Рух» - «Прикарпаття» - 2:2. Післямова

Cвоїми враженнями від західноукраїнського дербі в рамках 21-го туру "Рух" - "Прикарпаття" (2:2) поділилися головні тренери обох команд Леонід Кучук і Володимир Ковалюк.

Леонід КУЧУК, головний тренер "Руху":
- Давно я так "вдало" не починав матч. 0:2, до того ж на рівному місці. Але подякую футболістам, адже це їх не зламало, і вони продовжили грати у футбол. Відігратися з 0:2, а фактично виграти 3:2… Хоча "нахапалися" карток. Футбол – динамічна гра, не люблю, коли вона не рухається. Можливо, сьогодні не вистачило не везіння, а спокою. Нам треба зрозуміти, що ми вміємо грати у футбол. Якби нам дали зіграти ще 90 хвилин – ми б їх зіграли, шкода, що нам дали зіграти лише 95 хвилин. Я готовий зараз грати 120-130 хвилин. Матч був цікавим,команди показали, як я кажу, веселий футбол. Я дякую своїй команді та команді суперника.

- Юрій Копина обрізався, внаслідок чого команда пропустила другий гол, але згодом зробив дубль. Цей матч він може занести собі в актив чи в пасив?
Я вважаю, що в актив. Не кожен гравець оговтається після такої помилки і заб’є два голи. Я думаю, він молодець. Помиляється кожен, але після помилки він грав, як треба. Я б за таке навіть не сварив, а подякував.

- Вербний сьогодні не забив фактично два пенальті – один на старті матчу, другий – наприкінці, коли мав нагоду забити зблизька. Наступного разу пенальті битиме Вербний чи хтось інший?
Ви знаєте, пенальтист – складна справа. Учора він бив – і всі забивав. Пенальті – це психологія, людина має бути психологічно стійкою, а десь удача. Вербний добре пробив, але воротар можливо знав, а можливо прочитав. Не варто Вербного звинувачувати в тому, що він не забив. Не треба пропускати таких голів, як ми пропустили. Але в грі може бути все.

Наш штатний пенальтист отримав травму, протягом трьох днів вибули декілька гравців. Тому довелося швидко переналаштовувати гру. До того ж, у цій грі отримали багато карток, до того ж арбітр роздавав їх тим, "кому треба". Ніби не було за що, але він дуже впевнено діставав "гірчичник". Я знаю, що суддівський корпус дуже добре відслідковує ці моменти, але вони помиляються. Будь-який матч з будь-яким суперником ми будемо грати так само віддано, як сьогодні. Я не кажу, що арбітр судив упереджено, але я не вірю у випадковості. Добре, що не вилучив нікого. А з цим суперником будь-яка команда "нахапається" карток. Команда силова, будує гру через довгі передачі.

Володимир КОВАЛЮК, головний тренер "Прикарпаття":
- Відверто кажучи, чекав на цей матч, тому що мені дуже подобається "Рух", завжди імпонувала ця команда. Вважаю, що "Рух" має бути вище у турнірній таблиці, але це футбол. Ми вигравали 2:0, але вважаю, що нічия – закономірний результат, адже на перемогу ми не награли. Дотерпіли до 2:2. Хоча шкода, адже могли вивезти важкі три очки. Але з іншого боку я задоволений. Гра на виїзді, тим паче, з "Рухом" завжди важко грати. Це дербі, і приємно було бачити безкомпромісну боротьбу.

Єдине, що не сподобалося – багато свистків, багато футболістів лежали. Зрозуміло, що наша команда грала по рахунку, але я говоритиму з футболістами на цю тему. Бо чи виграєш, чи програєш – треба грати у футбол. Не треба лежати на полі, адже люди прийшли подивитися гру, і хочеться, щоб матч був динамічний. А через свистки арбітра та лежання на газоні збивається ритм гри. Але загалом мені гра сподобалася.

- "Рух" забив третій гол, який арбітр не зарахував через положення поза грою, але на повторі видно, що офсайду не було. Як вважаєте, "Рух" заслужив на третій гол?
Я вважаю, що цілком. "Жовто-чорні" програвали, але зуміли зрівняти рахунок і хотіли вирвати перемогу. Подобається, коли команда грає до фінального свистка. Був офсайд чи не було – це інше питання. Штрафного, після якого нам забили другий гол, теж не було, ще й картку арбітр показав.

Арбітри роздають картки наліво-направо, а потім гравці пропускають матчі. Я не розумію, для чого роздавати стільки карток. Напевно, перед сезоном у суддів були збори, їм пояснювали нові трактування. Сьогодні що в УПЛ, що в Першій лізі – червона картка ледь не в кожному матчі. Після кожного порушення – жовта картка. Це не прикрашає футбол. Не маю претензій до арбітра, але занадто багато свистків, це збиває динаміку. Люди приходять на стадіон, щоб подивитися шоу, а через велику кількість свистків шоу не вдається подарувати.

- Який був план на гру? Чи вдалося гравцям виконати всі вимоги?
Першою вимогою було терпіти. Десь у ЗМІ писали, що в команді немає дисципліни, але коли два матчі поспіль – з "Колосом" та "Миколаєвом" – призначають сумнівні пенальті, важко змусити гравців не говорити. Також треба було боротися на кожній ділянці поля. Ми знали, що "Рух" дуже дисциплінований та класно вибігає в атаку. Так сьогодні і було, ми були до цього готові. У першому таймі ми впоралися, у  другому таймі було важко. Ми багато голів пропускаємо зі стандартів, треба з цим боротися. Не буде запитань якщо пропустимо такий гол, який перший забив "Рух": класна подача, класний удар. Задоволення отримали всі, адже це було по-футбольному. А голи зі стандартів тиснуть на футболістів, і ми будемо над цим працювати.