«Прикарпаття» - «Волинь» - 1:3. Післямова

«Прикарпаття» - «Волинь» - 1:3. Післямова

Західноукраїнське дербі "Прикарпаття" - "Волинь" у рамках 26-го туру Першої ліги завершилося перемогою гостей 1:3, причому усі голи були забиті до перерви.  Своїми враженнями від цієї гри поділилися наставники обох команд - Андрій Тлумак і Володимир Ковалюк.

Андрій ТЛУМАК, головний тренер "Волині":
- Звичайно, що ви не можете почуватися позитивно, адже ми перемогли. Хочу відзначити вашу команду – дуже хороша, бійцівська команда, яка б’ється та бореться, і жодній команді тут легко не буває. Дуже задоволені, що забили три м’ячі, особливо – за гол Ігоря Карпенка. Він до цього довго йшов, створював багато моментів, багато працював, і сьогодні нагородила його ця робота. Ми контролювали хід гри, лише в кінцівці ми почали зберігати рахунок, і, мабуть, це було нашою помилкою. Потрібно було грати той футбол, який ми граємо. Але ми на тому вчимося, робимо висновки і рухаємося далі. Дуже вплинуло наше бажання – ми більше хотіли перемогти, нам більше було потрібно і у нас вийшло те, до чого ми готувалися перед вашою командою.

У своїй команді не хочу нікого відзначати – конкретно команду, яка грала, боролася і йшла до перемоги. Я сьогодні сказав хлопцям перед грою, що ми можемо виграти лише тоді, коли будемо одним цілим. Рахую, що сьогодні зіграла вся команда – і ті, хто вийшов на заміну, і ті, хто вийшов у стартовому складі, і я їм дуже за це вдячний.

Це протистояння – однозначно, справжнє дербі. Не так давно ми грали матч в Луцьку, де ми ледве виграли – 1:0. Тому ми чекали дуже серйозної гри. Івано-Франківськ – класне місто, мені дуже тут подобається – і вболівальники, і те, що робить ваш президент – ставить ставку на своїх вихованців, які грають та збирають таку кількість глядачів. Нашим ультра, так само – великий респект, вони старалися, дуже довго готували цей виїзд. Я дуже вдячний нашим ультра за те, як вони підтримують нас в Луцьку і на виїздах. Респект!

У турнірній таблиці сьогодні ми дивимося тільки на себе. Якщо ми виграємо усі матчі – у нас все буде нормально, якщо ні – можемо жалітися лише на себе.

Володимир КОВАЛЮК, головний тренер "Прикарпаття":
- Передусім, сьогодні була хороша атмосфера. Бачите, приїхали фанати луцької "Волині" і наші фанати. Приємно, бо це все для людей, це є шоу. Щодо гри, я налаштовував хлопців, адже розумів, що "Волинь" – це дуже хороша команда, там зібрані дуже хороші футболісти, які пройшли школу в Прем’єр-лізі. Найбільше чого я боявся – це фланги гостей, де дуже гостро грає Кожанов, і так вийшло, що ми провалили перший тайм: пропустили декілька таких контратак, помилилися, нам забили голи. Хоча ми руки не опустили і я хлопцям в перерві сказав, якщо заб’ємо другий гол, можна буде вирівняти ситуацію.

У нас були в першому, в другому таймі моменти. Шкода, що ми їх не реалізували: то в перекладину попали, то не могли добити м'яча на самому початку. Але загалом є над чим працювати. Ми руки не опускаємо, я хлопцям подякував за гру. Так, ми програли, результат негативний, однак загалом гра сподобалась, хлопці старалися. Ви бачили, що в другому таймі ініціатива була на нашій стороні. Зрозуміло, що суперник грав по рахунку, вони мали два м’ячі гандикапу і грали вже від оборони на контратаках. Розберемо помилки, маємо час і рухаємось вперед – готуємось до виїзду в Суми.

- Той дощ, який був сьогодні в Франківську, якось вплинув на стан газону? Кому він пішов на користь?
- Думаю, що не пішов на користь ні одній, ні другій команді, тому, що газон важкий був. Я взагалі переживав, що ми це поле напевне переоремо. Але загалом поле витримало, дозволяло грати футбол. Зрозуміло, що втомлювались футболісти, почали судоми зводити. Ясно, що це від дощу, від погоди і важкого поля.

- Які ключові помилки були саме в першій половині, що вплинули на результат?
- Напевне перша помилка – це коли ми вийшли на гру, чомусь перелякались команду "Волинь" і не були впевнені в собі. Я налаштовував хлопців, говорив, що там такі самі футболісти як і ми, щоб ви з перших хвилин грали в футбол. Мені здається, що футболісти трошки перегоріли, бо за час моєї роботи в "Прикарпатті" ми ще три м’ячі не пропускали за один тайм. Коли ми 0:3 програвали, мені хотілось втекти зі стадіону. Думаю, зараз ще четвертий, п’ятий заб’ють, і команда здасться. Однак ми забили наприкінці тайму, і хлопці взяли себе в руки. Ми поговорили в перерві, і по суті, на другий тайм команда зовсім інша вийшла, ніж на перший.

- Для Вас це була особлива чи принципова гра, як для колишнього гравця "Волині"?
- І особлива, і принципова. Я 5 років віддав луцькій "Волині". Я за них переживаю, але коли вони не з нами грають. Я хотів їх переграти, чесно кажучи, оскільки я дуже багато віддав цій команді. В мене дуже багато товаришів, в мене багато друзів в Луцьку. Але футбол є футбол. Хотілось перемогти, однак, не вийшло, будемо готуватись.

- У травні буде насичений календар, адже грати доведеться через три-чотири дні. Після виїзду в Суми коанда проведе заключні домашні матчі проти сильних суперників. Ваші побажання вболівальникам.
- Я завжди кажу, допоки я тренер, що ми граємо для вболівальників. У нас щось виходить на футбольному полі, щось - ні. Головне, що ми не опускаємо руки, ми намагаємось грати до кінця, тож хочеться запросити їх підтримати нашу команду. Тому, що будуть такі хороші ігри – це "Дніпро" і "Металіст-1925", дві команди, які претендують на участь у Прем'єр-лізі. Я думаю, що "Дніпро" вже однією ногою в Прем'єр-лізі, а "Металіст" ще буде боротися. Тільки підтримка вболівальників допомагає нам, як 12-ий гравець, здобувати перемоги. Сподіваюся, люди прийдуть нас підтримати. Ми навчились разом вигравати і програвати. Дуже приємно, що нас не освищують, нас підтримують. От сьогодні ми програли 1:3, але люди все одно аплодуюуть, вони бачать, що команда "Волинь" сильніша. Ми будемо працювати і якщо будемо грати так, як провели другий тайм, з "Дніпром" і "Металістом", то я вважаю, що ми можемо поборотись за очки.