«Прикарпаття»: прев’ю сезону 2022/23 від Sport Arena

«Прикарпаття»: прев’ю сезону 2022/23 від Sport Arena

32-й сезон Першої ліги починається під час війни – він буде унікальним із багатьох причин:
вперше від 1992 року Перша ліга розділена на дві групи
тільки 6 – менше половини! ‒ з учасників є старожилами ліги
відразу 10 новачків виходить на старт
мінімум дві команди зіграють в інших містах через війну
13 областей та столиця – місто Київ – представлені в змаганнях
змагання розпочнуться без присутності глядачів за протоколом безпеки воєнного стану

Прикарпаття (Івано-Франківськ)

7 місце на момент призупинки Першої ліги 2021/22

Дата заснування: 1981 (відновлено 2016)

Клубні кольори: жовто-зелені

 • Хто такі? Команда рідного краю (с), яка виступала в Другій і навіть Першій лізі, переважно, суто місцевими футболістами
 • Що змінилося за літо? Клуб оголосив, що гравці пішли служити, і навіть грав контрольні та благодійні матчі під назвою Прикарпаття-ЗСУ
 • Кого підписали: з.В.Радульський (Прикарпаття-Тепловик ААФУ), з.Савошко (Верес Д1 ор.), з./п.Аксьонов (ФК Минай Д1), п.Бучакчийський, п.Рудюк (обидва – Рух U-19), п.Тітаєвський (Балкани Д3), п./н.Стаднік (Ніка-Вовчинець Івано-Франківськ ІФАФ)
 • Найкраще придбання: Олександр Аксьонов

Придбання команди – це, в основному, молоді гравці, в тому числі й ті, хто повернувся в команду з резервного складу чи на продовження оренди. За цих умов найбільш відомий новачок – колишній захисник Таврії та Шахтаря-3 Аксьонов. Він минулого сезону грав опорника за ФК Ужгород, звідки заслужив запрошення в головну команду Закарпатської області – ФК Минай. Втім, в УПЛ Шаран покладається на інших гравців.

 • Ким цікавилися: ‒
 • Кого втратили: з./п.Мащенко (Йонава Литва Д1), з.Сидоренко (Інгулець Д1), п.Семотюк (Кривбас Д1), п.Толочко (ЛНЗ Д3→Д2), п./н.Воробчак (ФК Минай Д1), з.Головко
 • Найгірша втрата: Назарій Воробчак

За ці роки відразу кілька гравців Прикарпаття перейшли в УПЛ. Цього літа послабився півзахист команди. Відкриття минулого року Семотюк посилив опорну зону Кривбасу, а фланговий півзахисник Воробчак – ФК Минай. І якщо в середину поля гравців ще підписали, то на флангах компенсувати Воробчака належатиме молоді. В 19 матчах Першої ліги минулого сезону Назарій записав на свій рахунок шість результативних дій (3+3).

 • Може вистрелити: Володимир Рудюк

Залишимо за дужками зовсім юних новачків – вони прийшли з юнацьких чи аматорських змагань і ще мають проявити себе в Першій лізі. А от Рудюк, якого Прикарпаття знову взяло в оренду в Руху, минулого сезону встиг провести кілька сильних матчів як центральний півзахисник. Непогано долучається до стандартів і вміє зіграти як біля своїх воріт, так і біля чужих.

 • Зірка: Роман Барчук

32-річний форвард вдало замінив самого Ігоря «Халка» Худоб’яка, що дуже важливо для Прикарпаття. В 18 матчах минулого сезону в силового нападника 13 результативних дій (8 голів і 5 результативних передач). Барчук – головний нападник своєї команди.

 • Тренер: Олег Рипан

Колишній воротар Прикарпаття працює в тандемі з Яцураком. Разом вони створили досить боєздатний колектив, який минулого сезону зіграв навіть краще від очікувань. Тренери Прикарпаття непогано розвивають молодих гравців, багатьом дали шанс проявити себе в Першій лізі після аматорів і обласного рівня.

 • Завдання: радувати своїх вболівальників і бути якомога вище

Артур Валерко, Sport Arena

Підписуйтеся на канал МФК "Прикарпаття" в Telegram і на YouTube, стежте за нами у Facebook та Instagram, щоб завжди бути разом з нами.