«Прикарпаття» - «Інгулець» - 4:0. Післямова

«Прикарпаття» - «Інгулець» - 4:0. Післямова

В останньому домашньому матчі календарного року івано-франківське "Прикарпаття" здобуло "суху" перемогу над "Інгульцем" з Петрового (4:0). Зрозуміло, що після цієї гри настрій обох тренерів був різним. До Вашої уваги післяматчеві коментарі наставників - Сергія Лавриненка ("Інгулець") та Володимира Ковалюка ("Прикарпаття").

Сергій ЛАВРИНЕНКО, головний тренер "Інгульця":
- В першу чергу, я хочу привітати команду «Прикарпаття» із заслуженою перемогою. Сьогодні на полі була тільки одна команда - це команда «Прикарпаття». Вона більше хотіла, вона більше проявила, напевно, емоцій, бажання і заслужено добилася результату. У тому, що в нас так склалася гра, ми самі розберемо - чому так сталося. Не хочеться виправдовуватися, як то кажуть, але підійшли до цієї гри з великими втратами і напередодні гри у нас випало два гравці основного складу. Крім цього, у нас чотири основних гравці травмовані.

Знову ж таки, це не оправдання. Є інші хлопці, які повинні були виходити і грати, і не так безвольно, як вони вийшли, а дійсно доводити свою профпридатність. Тому розберемося і зробимо певні висновки... Причину завжди можна знайти, щоб виправдатись. Але знову ж таки, так як сьогодні зіграли, практично вся команда зіграла дуже слабо, дуже інертно, дуже багато програли боротьби, ось, тому, розберемо досконально всі ці ситуації, і я думаю що в подальшому зробимо правильні висновки.

- Який, загалом, на Вашу думку рівень цьогорічної Першої ліги?
- Я ще перед початком чемпіонату казав, що, напевно, рівень Першої ліги в цьому сезоні буде один з найвищих, тому що є багато команд, які ставлять завдання собі увійти до Прем'єр ліги. Дуже багато міцних, боєздатних колективів і, мабуть, сам чемпіонат це підтверджує. Непередбачувані результати є, і я вважаю, що сьогоднішній результат міг бути різним. Однак, не думаю, що хтось міг передбачити, що сьогодні команда "Прикарпаття" з рахунком 4: 0 обіграє "Інгулець". Але це тим самим показує сили команд, те, що дійсно всі команди в чемпіонаті дуже серйозні.

Володимир КОВАЛЮК, головний тренер "Прикарпаття":
- В цілому, сталося, що дуже швидкий гол забили і по грі хлопці були налаштовані, тому що я розумію, що нам треба добирати очки, які ми загубили. Як ви знаєте, дуже багато матчів ми пропускали на останніх хвилинах, не дотерпівши... Над цим ми працюємо – над концентрацією, над втомою. Сьогодні команда показала, що в нас є Команда Рідного Краю. Команда, яка грає тільки нашими футболістами, і мені це подобається, подобається філософія клубу. Хто б що не говорив, бо всі говорять, мовляв, треба сильних футболістів.

Читаю інколи в інтернеті – щось мені подобається, а дещо - ні. Десь прочитав, що просять аби я у відставку подав. Однак не так просто буде мене у відставку відправити, тому що я живу футболом. Хочеться, щоб ці хлопці, які вийшли на заміну, ви бачили, я зробив заміну, спеціально молодих футболістів повипускав, щоб вони «понюхали» Першої ліги. Вони будуть рости, будуть старатися, будуть тягнутися до наших старших футболістів. В цілому, команда в нас є. Те, що ми, не на тому місці, на якому ми є, це є провина, напевне, в першу чергу моя, тому що десь, мабуть, не допрацював. В плані того, що ми пропускали дуже багато матчів на останніх хвилинах і, шкода, що ми не добрали... Я порахував, проаналізував так перше коло, то десь десять очок ми не добрали. Ми могли би бути на 6-7 місці, я вважаю це непоганий був би результат, але ми боремось поки із завданням, щоб бути всередині турнірної таблиці.

Наша команда молода. Існує тільки третій рік і ще не має того досвіду, який в Першій лізі мають інші команди. Але можна сказати тільки одне, що ми жодній команді не програли з великим рахунком, в нас всі матчі – це в один м'яч. Виняток - «Металіст-1925» у Харкові, де ми програли 0:2. І трошки б більше реалізації, трохи б більше, напевне, того футбольного фарту, бо без фортуни у футболі немає чого робити. Ви самі прекрасно розумієте, коли м'яч не йде, а нам залітає, з цього всього складається фортуна футбольна.

Загалом, я завжди кажу – ми граємо для людей, граємо для вболівальників і мені дуже приємно, що на нашому стадіоні завжди атмосфера така футбольна, підтримують палко нашу команду. Хотів би дуже вболівальникм подякувати і побажати, щоб вони набралися терпіння, тому що і як тренер, і всі вболівальники, які люблять нашу команду, завжди хочуть перемагати. Ми будемо боротися, ми будемо працювати краще, прагнути, щоб наша Команда Рідного Краю грала ще краще і тільки тішила своїх вболівальників.

- Попереду ще остання, завершальна гра на виїзді з «Авангардом». Які потім будуть плани в команди, відпустка?..
- Сезон ще не закінчився, ще останній матч в нас з «Авангардом». Будемо старатися відібрати очки в Краматорську, у нас є борг перед ними. Оскільки, в першому колі ми програли, хоча ми не заслуговували на поразку. Але відіграємо цю частину чемпіонату, хлопці підуть у відпустку, відпочинуть, наберуться сил, відсвяткують Новий рік, Різдво Христове. І після свят ми розпочнемо повноцінну підготовку, бо Перша ліга, це не є Друга ліга...

В нас заплановано три збори, якщо нам вдасться їх повноцінно провести, то команда мала б навесну вийти на зовсім інший рівень. Адже взимку завжди закладається фізична підготовка команди і як ми її проведемо, так ми будемо цілий рік грати. Потрібно завжди ставити максимальні завдання, але треба реальні завдання ставити перед командою. Можна штучно поставити завдання, а що робити з тим завданням? Ми реалісти і потихенько, крок за кроком дивимось вперед.  Я думаю, що більшість футболістів вже розуміють, набираються досвіду. Є молоді футболісти, які ніколи не були у професійній команді, тож для них досвід – це дуже велика справа. Будемо ставити завдання навесну стати ще крашими як зараз, щоб більше перемог було, а на наступний рік будемо ставити більш серйозні завдання.

Головне, аби ми йшли в ногу з розвитком клубу і нашого стадіону. Ви прекрасно розумієте, інфраструктура нашого клубу і стадіону бажає бути кращою. Ми обоговорювали це з міським головою Русланом Марцінківим, що нам необхідно до ладу привести стадіон. Якщо ми маємо певні завдання і цілі, нам потрібно в першу чергу облаштувати стадіон, зробити тренувальне поле для команди. Як би ми не хотіли, ми на цьому полі і тренуємось, і граємо. Мені, як директору стадіону, правда, шкода цього поля, але як головний тренер вважаю, що потрібно десь тренуватись. Виходимо з того, що маємо, плануємо і я думаю, що в майбутньому придбаємо автобус. Це в нас є в планах. Якщо ми будемо йти нога в ногу, тоді можна ставити хороші завдання. Я вважаю, що команда «Прикарпаття» завжди була амбіційна, команда з традиціями, і ми повинні ставити максимальні завдання, щоб посісти вище місце у чемпіонаті, ніж ми зараз знаходимось.  

- Наприкінці Ваші побажання вболівальникам "Прикарпаття"
- Вболівальникам бажаю терпіння. Вболівати не тільки, коли команда перемагає, але й коли програє, адже без поразок немає перемог. Ми прекрасно розуміємо, що немає жодної команди, яка б не програвала. А так як вони нас підтримують, то хочу подякувати, і щоб наші вболівальники завжди ходили на футбол, їздили з нами. Адже є люди, які вболівають на виїзді. Я хотів би, і, напевне, всі б хотіли, щоб ця трибуна, яка може розміщувати вболівальників, була завжди заповнена. Ми прекрасно розуміємо, що 12-ий гравець, підтримка нашої команди – це є дуже велика сила. І коли ви підтримуєте нас дуже палко, команда краще грає. Ми в Першій лізі їздили, то якщо взяти статистику, ми є на другому місці по кількості вболівальників на стадіоні. Перше місце займає харківський «Металіст-1925». Мені б хотілось, щоб ми поборолись навіть з Харковом, аби до нас люди ходили, вболівали. Будемо прикладати всіх зусиль командою, щоб було побільше перемог. Адже що і як би ми не робили, якщо не будемо вигравати, тоді вболівальників не буде на стадіоні. Я вважаю, що вболівальник у нас палкий, і від хлопців дякую усім за підтримку. Ви - аш 12-ий гравець, ви наша підтримка, я дуже вдячний вам, шо за будь-якої погоди ви приходите і завжди підтримуєте нашу команду.