«Прикарпаття» - «Гірник-спорт» - 1:0. Післямова

«Прикарпаття» - «Гірник-спорт» - 1:0. Післямова

Зрозуміло, що після зіграного поєдинку 22-го туру Першої ліги, де долю матчу вирішив єдиний м'яч, настрій обох наставників був діаметрально протилежним. Пропонуємо до Вашої уваги післяматчеві коментарі головних тренерів команд Володимира Мазяра ("Гірник-Спорт") і Володимира Ковалюка ("Прикарпаття").

Володимир МАЗЯР, головний тренер "Гірника-Спорт":
-  У першому таймі, коли було об'єктивне суддівство, то була і гра цікавою. Другий тайм, ви самі бачили, що тут був і призначений «смішний» одинадцятиметровий і все інше. Коли нашого гравця збивають у штрафному господарів, то суддя придумує нашому футболістові симуляцію. Коли забиваємо м'яч ми, то арбітр піднімає руку. Гра сьогодні була до голу. Забили б чесний гол: питань немає. Але такий одинадцятиметровий, коли м'яч просто летить воротареві в руки, а цей симулянт просто пірнає... А якщо призначати такий одинадцятиметровий, то його можна призначати при кожному стандарті.

Я їхав і мене півроку не було в Україні. Ми зіграли три тури і в наші ворота призначили три пенальті. Я прийшов на прес-конференцію і жодного разу про арбітра не сказав. Нам «чистий» гол не зарахували з «Інгульцем» - я слова не сказав. Я розумію, де я живу і все інше... Я подивився, коли нашого гравця збили, там був «чистий» одинадцятиметровий, коли ми подаємо кутовий, нам відразу свистять фол в атаці. Я про це мовчу.

Вболівальники повинні радіти тільки перемогам. Якщо ця перемога піде в скарбничку для розвитку футболу на Івано-Франківщині, то я тільки за". Івано-Франківськ - це красиве футбольне місто. Повірте, мені, адже я сюди приїжджав ще футболістом. Місто заслуговує команду навіть Прем'єр-ліги. У вас дуже гарні ультрас. Мені подобається така поведінка на трибунах, якщо вона не впливає на розвиток команд. Можливо, я говорив трохи емоційно, десь уже багато накипіло. Я, бачите, про суддів ні слова не сказав. Я просто говорю, якщо ми хочемо чогось досягти, давайте один одному чесно дивитися в очі.

Володимир КОВАЛЮК, головний тренер "Прикарпаття":
- Перш за все, я би хотів подякувати нашим футболістам, адже майже півтора тайму грати удесятьох, це дуже складно. А нам сьогодні перемога була потрібна як повітря. І подякувати вболівальникам, які підтримували нас, вони бачили, що важко команді. До 30-ї хвилини досить непогано грали, ініціатива була в нас. Розлад гри стався, коли Дитко впав, вони не вибили м’яч, і пам’ятаєте – одна штанга, друга штанга. Нам трошки пофартило, пощастило. А потім вилучення Бойка, і, зрозуміло, що треба було перелаштовуватись і чекати свого моменту. Я вважаю, що ми перемогу здобули за рахунок характеру і везіння, тому що суперники могли нам забити і в другому таймі. Ви знаєте, що навесні у кожному з трьох матчів нам пробивали пенальті, було чимало вилучень, сьогодні - знову вилучення. Але висловити якісь претензії до футболістів, напевне, язик не повернеться. Гра вийшла бойовою, можливо, не була такою видовищною.

Ви прекрасно розумієте, що це гра була "за шість очок". Це, напевне, був такий переломний матч, бо далі нам зарахують три очки із «Зіркою», і ми себе будемо відчувати трохи спокійніше у турнірній таблиці. Ця перемога дасть поштовх нашій команді, і я сподіваюсь, що ми порадуємо наших вболівальників. У нас досить хороші і серйозні ігри будуть в травні. На домашні матчі з "Волинню", "Дніпром-1" і «Металістом-1925» підтримка в нас буде шалена, зважаючи як наші люди ходять на стадіон і підтримують. Можна тільки подякувати вболівальникам і запросити на футбол.

Окремо хочу подякувати усім вболівальникам, особливо ультрас, що вони переживають за нашу команду, переживають за мене. Скільки було дзвінків, мені телефонували з усієї України, кажуть, що у вас справжні вболівальники, вони заступились за мене, вони заступились за команду. Ми можемо програвати, можемо вигравати, але ми навчилися разом з вболівальниками засумучуватись поразкам і радіти перемогам. І цю перемогу я би хотів присвятити нашим справжнім людям, які переживають за івано-франківський футбол, які переживають за нашу команду. Разом ми будемо міцніші, разом ми будемо сильніші. Перемоги в нас попереду!

- У весняній частині у складі "Прикарпаття" не було ще жодного матчу в оптимальному складі. Завжди є дискваліфіковані, завжди є травмовані. Зокрема, сьогодні грали без двох ключових нападників...
- У нас досить непоганий склад би вийшов, якби всі були здорові і недискваліфіковані. Але виходимо з того, що маємо. Зрозуміло, що нам сьогодні не вистачало нападників. Цюцюра вийшов сьогодні, підсилив гру. Я, правда, боявся його випускати, ризикуючи його здоров’ям, тому, що після складної травми він ще не набрав форми. Але він сьогодні чіплявся за всі м'ячі, пенальті заробив і здорово відіграв...

Ми вийдемо на той рівень, коли ви побачите справжню, оптимальну команду, де буде сплав молодості і старших футболістів. Сьогодні у стартовому складі грало тільки два досвідчені футболісти – це Боришкевич і Ковальчук. Всі інші молоді, вони надія нашої команди. Я думаю, вони ще проявлять себе, вони будуть прогресувати. Але будь-якому тренеру хотілось би мати оптимальний склад. Ми виходимо з того, що маємо. Хоча, я не можу сказати, що нас якась команда взяла і обіграла так просто. Ми завжди намагаємось чинити опір, щось входить, щось – ні. Але це є Перша ліга, де майже всі команди рівні.

- Яка ситуація з травмованими Новаком і Дербахом?
- В Андрія Новака проблеми зі спиною. Треба консультація кваліфікованого лікаря, тому що пошкоджений хребет. Будемо його везти до хорошого спеціаліста, щоб поставити правильний діагноз, бо лікувати можна, але треба знати від чого. Думаю, десь місяць точно він не буде стояти на воротах. Василь Дербах тільки зняв гіпс. Також приблизно місяць його не буде. Плануємо, що відновиться швидше, але це є травма, потрібне відновлення. Хочеться, щоб вони по швидше повернулись всі в стрій.

У нас є 25 футболістів. Були такі розмови, мовляв, забагато футболістів в команді. Можна сказати, що мало. При тих обставинах, що склались, при тому, що багато жовтих карток. І виходить так, що кожної гри хтось пропускає. Треба тримати хорошу обойму футболістів у складі. І дивитися вперед, шукати талановитих молодих гравців, щоб могли за півроку, через рік посилити нашу команду.