Перша ліга: клуби проголосували за догравання чемпіонату

Перша ліга: клуби проголосували за догравання чемпіонату

11 червня у Києві на НСК "Олімпійський" відбулася Конференція клубів ПФЛ, на якій вирішували долю чемпіонатів у Першій та Другій лігах сезону 2019/2020 років.

Після довгих дискусій клуби все-таки проголосували за відновлення чемпіонату в Першій лізі у класичному форматі: "за" - 11 клубів ("Металіст 1925", "Рух", "Минай", "Інгулець", "Агробізнес", "Оболонь Бровар", "Кремінь", "Гірник-Спорт", "Прикарпаття", "Металург" та "Черкащина"), "проти" - 4 ("Чорноморець", "Миколаїв", "Авангард" та "Балкани"), ще один утримався ("Волинь").

Також на порядку денному стояло і питання обміну між лігами. У підсумку, клуби ухвалили наступні рішення:
-  В УПЛ, як і було прописано раніше, виходять три перші команди Першої ліги, а з Прем'єр-ліги опуститься команда, яка зайняла останнє місце.
- З Другої ліги в Першу безпосередньо потраплять 4 клуби - переможці своїх груп: "Нива" Тернопіль, "Полісся" Житомир, "ВПК-Агро" (Дніпропетровська область), "Кристал" Херсон. Ще дві команди Другої ліги, які посіли треті місця в своїх групах, зіграють плей-офф з 15 і 16 командами Першої ліги.
Таким чином, в наступному сезоні у Першій лізі гратиме 18 команд, а з Другої ліги ніхто не вилітає.

Обговорили представники клубів і попередній календар догравання поточного сезону. У підсумку, було прийнято попереднє рішення грати переважно через чотири дні на п'ятий. Розпочнуться календарні матчі 24-го червня, а завершаться 11 серпня. Плей-офф між командами Першої та Другої ліг буде зіграний 15 і 19 серпня.

Участь у заході взяли представники усіх клубів Першої ліги, а також керівництво ПФЛ і президент УАФ Андрій Павелко. Дане рішення клубів також має бути затверджене на виконкомі УАФ, який відбудеться найближчим часом 12 червня.

Андрій Павелко, президент Української асоціації футболу:
- Важке рішення. Протягом 10 днів два протилежних рішення розділили клуби Першої ліги. На Виконкомі УАФ прийняли рішення об'єднати клуби Першої ліги. Я вдячний Сергію Макарову, який в короткі терміни виконав завдання Виконкому. Вдячний всім клубам, які приїхали на зустріч. Впевнений, що після кількох виступів все зрозуміли, що позиція УАФ - відновити чемпіонат згідно регламенту. Нам важливо дограти сезон. На жаль, у Другій лізі клуби прийняли рішення завершити сезон.

Рестарт чемпіонату намічений на 24-го червня. Але ми всі розуміємо, що ситуація може змінюватися. Це показують приклади з "Карпатами" і з погіршенням ситуації з коронавірусом. Всі розуміють, що догравання буде в швидкому темпі. Хочемо, щоб спортивний принцип взяв гору.

Нагадаємо, на першій Раді ліг ПФЛ в травні було ухвалено рішення про дострокове завершення сезону у Другій лізі. Перша ліга вирішила не догравати сезон в повному вигляді. На другій Раді ліг клуби проголосували за догравання повноцінного сезону у Першій лізі, але рішення не зміг затвердити виконком УАФ, направивши справу на розгляд позачергової Конференції ПФЛ.

За інформацією UA-Футбол / Фото "Металіст-1925"

Підписуйтеся на канал МФК "Прикарпаття" в Telegram і на YouTube, стежте за нами у Facebook та Instagram, щоб завжди бути разом з #Командою рідного краю.