Перша ліга. 2 тур. «Оболонь» - «Прикарпаття» - 4:1

З новою-старою назвою, але все ж без уболівальників на трибунах дебютували кияни в сезоні 2020/21. Перший матч на "Оболонь Арені" мав відбутися ще тиждень тому, але тоді на заваді став коронавірус в стані суперника, рівненського "Вереса".

"Прикарпаття" також пропускало перший тур через коронавірус, правда знайшли його саме в стані іванофранківців. У гостей також не обійшлося без дебютів - звітний поєдинок став першим на чолі команди рідного краю для Руслана Мостового, який замінив на тренерському містку Володимира Ковалюка. Цікаво, що формальним приводом для відставки попереднього наставника став виліт з Кубку, в якому "Прикарпаття" все ж візьме участь й надалі за мотивами дискваліфікації "Поділля". Але кого це вже хвилює, адже час назад не повернути...

Фанати "Прикарпаття" все ж дісталися до столиці, хоч і не потрапили на стадіон. Але навіть з-за його меж їх було добре чути. Можливо, саме підтримка рідної публіки надихнула Сондея, який вже в дебюті небезпечно виконав штрафний. Федорівський витягнув м'яч з-під поперечини, чим врятував "пивоварів" від неприємностей. Однак після бадьорого початку з боку гостей господарі перехопили ініціативу і почали створювати свої напівмоменти, в основному після стандартів від Загальського. Одного разу м'яч навіть опинився за спиною Піцана, до речі колишнього голкіпера "Оболоні", але не був зарахований.

А ось в дебюті другого тайму команди обмінялися вже легітимними взяттями воріт. Бровченко замкнув дальню штангу після прострілу зліва. Але не встигла "Оболонь" як слід порадіти, як Цюцюра зіграв на випередження і головою переправив мяча у сітку після навісу зліва від Сікача - 1:1. Щоправда, вже на десятій хвилині другого тайму "пивовари" знову провели результативну атаку, яку розігнав з центру поля Бровченко. Пас направо знайшов Голікова, а той віддав вже на Мединського. У хавбека був час щоб прийняти, обробити і пробити точно в правий кут воріт суперника - 2:1.

У кінцівці "Оболонь" забила третій гол після награної комбінації з навісом справа і скидкою на дальню штангу, яку замкнув центральний захисник Василь Білий. Цей гол остаточно заспокоїв команди, яким залишалося просто дограти поєдинок. Але все ж вийшовші на заміну Гуттінер і Майданевич ще встигли створити міні-шедевр. Причому найбільш яскраво проявив себе в цьому епізоді не бразилець, що асистував партнеру по команді , а саме українець, який одним фінтом прибрав двох опонентів і розстріляв воротаря - 4:1.

Старт сезону вийшов обнадійливим для "пивоварів". А ось Руслану Мостовому є над чим подумати перед наступним туром, у "Прикарпаття" вистачає проблем як ігрових, так і кадрових.

UA-Футбол

Чемпіонат України. Перша ліга. 2 тур
«Оболонь» (Київ) - «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) - 4:1 (0:0)
Голи:
Бровченко (49), Мединський (55), Білий (76), Майданевич (86) - Цюцюра (52).

Оболонь: Федорівський, Осман, Білий, Безуглий, Голіков, Матяж (Покотилюк, 90), Савченко (Мате, 87), Загальський (Гуттінер, 68), Бровченко (Майданевич, 78), Мединський, Батальський (Щебетун, 58).
Прикарпаття: Піцан, Борисевич (Сікач, 32), Мелінишин, Бочкур, Януш, Воробчак (Шпирка, 60), Вацеба, Дербах (Семотюк, 78), Сондей, Цюцюра (Кохман, 72), Барчук (Кузьмин, 83).
Попередження: Матяж (23), Голіков (63), Гутті (88) - Януш (46), Семотюк (88).

11 вересня 2020 року. 18:00. Київ, стадіон "Оболонь Арена". + 21 C.
Арбітр: А.Кошура (Чернівці). Асистенти арбітра: В.Остапчук, Ю.Ковальчук (обидва - Львів).
4-й арбітр: С.Задиран (Київська обл.). Спостерігач арбітражу: Б.Трач (Тернопіль).

Для обох команд очний матч у другому турі став дебютом в новому сезоні Першої ліги - кияни та івано-франківці на минулому тижні не грали через коронавірус. Старт зустрічі почався з потужного пострілу Сондея зі штрафного - з-під поперечини м’яч потягнув Федорівський. Господарі відповіли навісом Загальського та ударом Білого головою - стандарти відігравали велику роль в сьогоднішньому матчі.

Наступний момент відбувся на 15-й хвилині - удар Савченка з-за штрафної прийняв на себе захисник. До слова, це не один такий момент за перший тайм - раз по раз захисники Прикарпаття лягали під удари "пивоварів". А на 21-й хвилині оболонці таки заштовхали м’яч у ворота, однак лайнсмен угледів "поза грою", здається, у Матяжа. Ряд кутових біля воріт гостей постійно таїв у собі небезпеку, а ось Прикарпаття за перші 45 хвилин основного часу, крім вищезгаданого моменту Сондея, нічого не створило.

Другий тайм вийшов куди цікавішим - не дивно, що в матчі почали з’являтися і голи. Несподівано, але в межах правил - саме так можна описати події на 49-й хвилині. Бровченко опинився в небезпечній зоні офсайду, однак саме він замкнув ситуацію після прострілу з флангу і зрізання захисника в Піцана. Прикарпаття відігралося досить швидко - через три хвилини Сикач навісив, а Цюцюра влучно пробив головою. Але гра вже розкрилася і голи летіли дуже швидко - Бровченко запустив Голікова, а Мединський щільним ударом вразив ціль з лінії штрафної.

Час, що залишився команди присвятили взаємним атакам - все-таки, поступатися в першому матчі сезону нікому не хотілося. Були моменти у Щебетуна, та й підопічні Руслана Мостового, який дебютував в ПФЛ, хотіли скрасити кінцівку матчу. Однак фінальну крапку поставили господарі - Гутті заробив штрафний, Бровченко подав, Безуглий скинув, а Білий увігнав - 3:1! А на гол туру претендує феєрія від Майданевича - знову засяяв Гутті, який асистував Олексію, проте саме 4-ий номер господарів елегантним фінтом розправився з двома (!) захисниками Прикарпаття і пальнув у нижній кут. Штанга в цьому випадку допомогла господарям - 4:1.

Man Of The Match: Юрій Бровченко (Оболонь)
Поклав початок розгромній перемозі киян, опинившись в потрібному місці. Досвід Бровченка позначився і під час забитого м’яча Мединського, і при шикарному стандарті, який завершився точним ударом Білого.