«Балкани» - «Прикарпаття» - 3:2. Післямова

«Балкани» - «Прикарпаття» - 3:2. Післямова

Пропонуємо вашій увазі післяматчеві коментарі головних тренерів команд - Володимира Ковалюка (ФК «Прикарпаття») та Андрія Пархоменка (ФК «Балкани»).

Володимир КОВАЛЮК, головний тренер "Прикарпаття":

- В цілому мені сподобалась гра, мабуть і вболівальникам сподобалась - 5 забитих м'ячів. Попереду були "Балкани", потім ми вийшли вперед, потім знову вони вийшли вперед. Поразка, напевне, незакономірна, я думаю, що могла б бути і нічия, але це футбол. За що ми його любимо, це за те, що результат непередбачуваний... Ми ніяк не можемо зрозуміти, як так сталося, хоча хлопці наші старалися. Якби в першому таймі ми реалізували свої моменти, то ми би звідси вивезли очки.

- Ваша команда завжди грає сама і дає грати суперникам...
- Ми проаналізували гру "Балкан" і ми розуміли... Я хлопців попереджав, що у них дуже небезпечні стандарти, але в цілому ми знали - з ким граємо. Вже розпочалось друге коло. З кожним суперником ми вже грали, ми розуміємо його сильні і слабкі сторони. Я налаштовував їх тільки на перемогу. Я знав, що ми могли тут зачепитися за очки, але цього не сталося. Будемо вдома обігрувати "Інгулець". А що робити? Треба набирати очки! Ми дуже багато очок втратили, коли на останніх хвилинах пропустили з "Дніпром-1" і з "Оболонню". І тут вели 2:1, проте не втримали рахунок. Над цим треба зараз працювати...

У нас молода команда, яка існує тільки третій рік. Маю на увазі "молода" в плану досвіду, хоча у нас є досвідчені футболісти. Але з часом ми все розставимо на свої місця, і футболісти зрозуміють, що Перша ліга - це всі рівні команди, тут немає лідерів чи аутсайдерів, всі стараються битися, боротися і не поступатися один одному. Ми дограємо це осінню частину, а там подивимось - які гравці залишаться у команді, хотілось би підсилитись. Адже ми прекрасно розуміємо, щоб ставитись якісь завдання, треба більш кваліфікованих футболістів, тож ми будемо над цим працювати під час зимової перерви.

- Як Ви вважаєте, команда адаптувалася вже до вимог Першої ліги?
- Думаю, що так. Ми програли тільки харківському "Металісту-1925" у два м'ячі - 0:2 ми програли, по грі. Зрозуміло, що є лідери - "Волинь", "Дніпро-1". Ми віддавали ініціативу, бо розуміли, що першим номером проти них не можемо грати. Грали на контратаках, від оборони і непогано грали хлопці, ми програємо тільки в один м'яч. Десь трохи не вистачає футбольного фарту, хотілось би, щоб він був. Мені подобається, що хлопці не відбувають номер на полі, а віддаються на всі 100 відсотків. Зрозуміло, що помилки в футболі завжди будуть, чим швидше ми будемо їх виправляти, тим швидше прийде позитивний результат.

- Худобяк, Боришкевич - їх не вистачає на футбольному полі?
- Зрозуміло, що їх не вистачає, це два лідери нашої команди. Ми прекрасно розуміємо, що Худобяк - це той футболіст, який може забити і забивав, чим підтверджував свою майстерність. Боришкевич - так само. Гравець в центрі поля повинен мати хорошу передачу, цього нам сьогодні трохи не вистачало з останнім пасом, але в цілому для виїзної гри ми створили чимало моментів. Їх треба просто реалізовувати, адже без голів не буде перемог, і ми це прекрасно розуміємо.

Андрій ПАРХОМЕНКО, головний тренер "Балкан":

- З врахуванням тих кадрових проблем, яких у команди було хоч відбавляй, як налаштовували хлопців, за яким принципом випускали зі старту тих, хто реально міг допомогти?
- Скажу чесно, я дуже радий, що команда "Балкани" навчилася того, чого не було у Другій лізі, і навіть в принципі. Якщо ми програвали, то вже дуже важко витягували ігри, а в цьому півріччі, я дуже радий, що такі ігри як з "Рухом", така гра навіть, як з "Оболонню", яку вирвали на останніх хвилинах, з "Авангардом" ми, в принципі, вирвали на 83 хвилині, хоча з "Інгульцем" пропустили з помилками. Воно по-різному буває, багато ігор... з'являється у команди характер. І це головне.

Я знав, як грає "Прикарпаття". Ви ж бачите, вони більше двох м'ячів не пропускали в основному, або 1:0 ведуть. Навіть "Дніпро-1" нещодавно вони повинні були витягувати. Дуже складна команда, вони дуже здорово працюють, багато довжини, багато високих гравців, багато боротьби та єдиноборств. Я спочатку так і думав – поставити Кабанюка і Руслана в основі, у мене був такий план. Але потім все проаналізував і зрозумів, що коли будуть дуже свіжі футболісти, їм буде дуже важко нав'язувати боротьбу і працювати тоді, коли компактність, коли концентрація не втрачена. Це я так футболістам і сказав. Мені важливо було як хлопці вийдуть і підсилять. Так, я не розраховував, що ми будемо програвати 2:1, я думав, все трошки буде по-іншому. Коли нічия ще була, я чекав саме цей момент, щоб випустити Вадика Златова. Тож у мене було під питанням: випустити його одразу чи ні, тому що з іншими я вже визначився.

Ось ці три гравці, я думав - поставити чи ні, але були свої варіанти. Але раз результат є, а це означає, що все сталося добре: і Руслан здорово вийшов, дуже активно, Кабанюк досить здорово нав'язував: чіплявся за м'ячі, забив, але він заслужив, молодець хлопець, ну і Вадик Златов досить серйозно підсилив. Звичайно, кінцівку підсилили Ільницький та Юречко, це також було в планах. Вони більш креативні, швидкі. Молодці, вони закрили саме той момент, де ми вже втомилися. Це було супер, і мені подобається, коли відбуваються такі речі. Нехай це напружений момент, але це цікаво.

- П'ять забитих м'ячів, що може бути краще для вболівальників? Пропущені м'ячі: як ви переживали? Чи не забагато для "Балкан" два пропущених м'ячі на своєму полі?
- Головне, звичайно перемога. Подивіться які голи: стандарт, високі футболісти, перші, ну втратили концентрацію, звичайно, я попереджав, були розмови по стандартах, як ми повинні спрацювати. Але це футбол, десь чогось не встигли, десь проґавили. Ми забили зі стандарту, коли вони проґавили. Другий гол, так, боротьбу програли, певний збіг обставин. В принципі, добре забило "Прикарпаття" ці м'ячі. Можливо, вони це і награють: за рахунок потужності, за рахунок сили. В єдиноборстві я розумів, що нам буде важко боротися, тобто, ми повинні були вигравати на підбираннях. Ми в єдиноборстві трохи виграли, напевно співвідношення було 60 на 40. Однак, ми зіграли на підбиранні дуже здорово. Це був один з ключових моментів. Тому, що я говорив: не тягатися з такими хлопцями - по природі прикарпатський футбол завжди був потужним.

- Івано-франківський клуб розташовувався поруч з "Балканами" у турнірній таблиці, тож чи можна говорити, що сьогоднішня зустріч була важлива для зорянської клубу, так би мовити, в ній розігрувалося шість турнірних очок?
- Звісно, не секрет, що різниця між нами була 2 очки, і потрібна була перемога, щоб почуватись спокійніше. Зараз ми їдемо в "Колос" на виїзд, ми так само будемо готуватись і може навіть бути так, що це остання гра року. "Миколаїв" просить перенести, всі повинні один одному допомагати. Подивимося ще, ми не вирішили наразі, але швидше за все з "Миколаєвом" на наступний рік буде гра. Але це на стадії вирішення. Так, що це важлива перемога, саме 3 очки дуже важливы.

І, звичайно, я хотів особливо подякувати вболівальникам, сьогодні вони так нам допомагали, відчувалося що ти граєш вдома, що тебе люблять і підтримують. Напевно їм подобається, коли ми вириваєм такі перемоги, також нічия, яку з "Облонню" вирвали. Думаю, це всім подобається. Я вдячний їм перш за все, тому, що це запорука і мотивація для футболістів.